לא מיישמים צדק חברתי בכלים של עוול חברתי!

 

כנס חירום ארצי ענק בנושא מורי-קבלן

 

יתקיים ביום שני 12.3.12, בשעה 19:30, בסמינר הקיבוצים בתל אביב, אולם 70

 

במטרה לעצור את המכרז של גדעון סער שיוסיף למערכת החינוך עשרות אלפי מורות-קבלן וגננות-קבלן. הכנס בשיתוף כל הגופים בארץ הפועלים לחיזוק החינוך הציבורי בארץ.

 

קהל הכנס: מורות/ים, סטודנטיות/ים, פעילות/ים וכל מי שהחינוך יקר לליבם.

 

תוכנית:

19:30 התכנסות

19:45 דברי פתיחה

20:00 פאנל מורות המועסקות ע"י גופים מתווכים (קרן קרב, היל"ה, רנה קסין, יובל חינוך)

20:30- 20:40 הפסקה וכיבוד קל

20:40- 21:20 חברות וחברי כנסת. עד כה אישרו הגעה ח"כ: זהבה גלאון, דב חנין וליה שמטוב.

21:20- 21:30 דברי סיום וסיכום

 

עצומה: מורים קוראים להעסקה ישירה במערכת החינוך הציבורית

נייר עמדה: העסקת מורים באמצעות גופים מתווכים, יובל וורגן, מרכז מידע ומחקר של הכנסת

 

המטרה: לעצור את המהלך של משרד החינוך ליישום המלצות ועדת טרכטנברג ליום לימודים ארוך וצדק חברתי באמצעות עוול חברתי בצורת מכרז להעסקת אלפי מורות קבלן וגננות קבלן. קראו עוד בכתבה של עמרי מניב

 

 מהלך מסוכן זה יביא לכך שבכל גן ילדים בישראל ובכל בית ספר יסודי יועסקו מורות-קבלן וגננות-קבלן לצד מורות וגננות משרד החינוך. 

 

מהלך זה יביא להרחבת התופעה החמורה שפשה במערכת החינוך הציבורי -כיום בעיקר בבתי ספר העל יסודיים- של העסקת מורות ומורים באמצעות גופים מתווכים. ברב המקרים מדובר בהעסקה פוגענית, כגון רנה קסין, יובל חינוך, יובלים, יד ביד ורשת עתיד.

 

קיראו עוד כאן על התופעה הרחבה וכאן על המאבק של המטה להעסקה הוגנת של מורות ומורים. מצ"ב דוח של מרכז המידע והמחקר של הכנסת אודות התופעה (בשורה התחתונה הדוח מלמד כי נכון להיום אין לאף גוף נתונים על היקף התופעה, על אף שהיא רחבה ומדאיגה. למטה ציטוטים).

 המטה להעסקה הוגנת של מורות ומורים יחד עם ארגון הסטודנטים לחינוך והוראה יחד עם גופים נוספים משלבים ידיים במטרה לעצור את המכרז.

 

 המהלך הפרלמנטרי:

לפני מספר ימים יצאנו בקריאה לח"כ כדי להעלות את הנושא לדיון דחוף במליאת הכנסת ובועדת החינוך. התגייסו לקריאתנו: ח"כ יואל חסון, ח"כ דניאל בן סימון וח"כ ניצן הורביץ שהגישו הצעה לסדר. לשמחתנו נשיאות הכנסת אישרו את ההצעה לסדר (הישג בפני עצמו) והנושא יועלה ע"י שלושת ח"כ ביום שלישי 6.3.12 לפני כל המליאה ולפני שר החינוך שהודיע כי יהיה במליאה וישיב לדברים.

 

לפרטים: לילי בן עמי, ראש המטה להעסקה הוגנת של מורות ומורים, 054-4760720 ; lilisela@gmail.com